Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Polityka cookies
AKCEPTUJĘ

© 2017. Biuro Turystyki DZtour. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Biuro Turystyki DZtour

+48 602636672

biuro@dztour.pl, dztour@wp.pl

Al. Marszałka J. Piłsudskiego 9/14

85-793 Bydgoszcz

Polska

facebook


 

 

W KRAINIE FIORDÓW, WODOSPADÓW, LODOWCÓW I TROLLI


Zmodyfikowany autorski program !!!  Wiele nowych atrakcji !!!


AKTYWNE WCZASY W NORWEGII

10-20.07.2021 /11 DNI/


Bez nocnych przejazdów autokarem !!! Komfortowe transfery promowe !!!
     
Dodatkowy nocleg tranzytowy w Szwecji w drodze powrotnej !!!

 

RAMOWY PROGRAM /kolejność zwiedzania może ulec zmianie /:

I DZIEŃ - REJS PRZEZ BAŁTYK
12:00 wyjazd z Bydgoszczy. Przejazd do Gdyni, spacer po Skwerze Kościuszki i Molo Południowym (czas na posiłek we własnym zakresie), nocny transfer promem do Karlskrony (kabiny wew. 2 os. – prysznic i WC).

II DZIEŃ - WZDŁUŻ POŁUDNIOWO-ZACHODNIEJ SZWECJI
Bufet śniadaniowy na promie, przejazd do Norwegii. Postój w Oslo – zwiedzanie Parku Vigelanda (Frogner Park). Przejazd w kierunku Hemsedal, wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja ☼.

III DZIEŃ - PŁASKOWYŻ HARDANGERVIDDA
Śniadanie ☼. Przejazd Narodowym Szlakiem Turystycznym HARDANGERVIDDA, po drodze postój przy jednym z największych wodospadów Norwegii – Vøringfossen - 182 m wysokości (fantastyczna perspektywa z platformy widokowej). Wizyta w Norweskim Centrum Przyrody Hardanger (Norsk Natursenter Hardanger)
*. Przejazd do malowniczej miejscowości Eidfjord – krótki pobyt. W drodze powrotnej postój przy sztucznym zbiorniku retencyjnym Sysenvatnet (jest częścią systemu zbiorników wodnych zasilających elektrownię Sima). Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja ☼.

IV DZIEŃ  - BRAMA FIORDÓW

Śniadanie ☼. Wycieczka do Bergen - „Bramy do fiordów”, zwiedzanie miasta m.in.: stary port Bryggen (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO), Targ Rybny, wjazd kolejką na Floyen* (fantastyczna panorama Bergen). Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Postój przy uroczym wodospadzie Tvindefossen. Przejazd najdłuższym drogowym tunelem świata Lærdalstunnelen (24,5 km). Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja ☼.


V DZIEŃ   REJS PO FIORDZIE

Śniadanie ☼. Przejazd do Borgund, zwiedzanie jedynego kościoła klepkowego w Norwegii (Borgund stavkirke)*, który dotrwał do naszych czasów w nienaruszonym stanie. Przejazd Narodowym Szlakiem Turystycznym AURLANDSFJELLET – po drodze punkty widokowe Vedahaugane, Stegastein (niesamowita platforma widokowa Aurland Lookout).Przejazd do miejscowości Gudvangen, atrakcyjny rejs statkiem wycieczkowym* po Nærøyfjorden (najwęższy fiord w Norwegii, wpisany na listę UNESCO) i Aurlandsfjorden do Flåm. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja ☼.


VI DZIEŃ - W KRAINIE ŚNIEGÓW I LODOWCÓW
Śniadanie ☼. Przejazd do Fodnes. Transfer promem przez najdłuższy fiord Norwegii - Sognefjorden. Przejazd w kierunku Fjærland, zwiedzanie Norweskiego Muzeum Lodowców (Norsk Bremuseum)
*. Przejazd do Lodowca Boyabreen - spacer u podnóża jęzora. Przejazd w kierunku Oppstrynsvatnet, zakwaterowanie, obiadokolacja ☼.

VIII DZIEŃ - NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO NORWEGII
Śniadanie ☼. Przejazd na spektakularny punkt widokowy Geiranger Skywalk na płaskowyżu Dalsniba (przepiękny widok na na Geirangerfjorden i panoramę gór Romsdal). Przejazd w kierunku Geiranger i dalej podjazd Drogą Orłów (krótkie postoje na punktach widokowych). Przeprawa promowa Eidsdal-Linge. Przejazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli, wizyta w centrum informacji turystycznej i spacer na punkt widokowy. Zjazd krętą Drogą Trolli (zwaną Drabiną Trolli), podziwiając liczne wodospady. Postój pod Ścianą Trolli – najwyższą skalną ścianą Europy. Przejazd wzdłuż Romsdalsfjorden. Na trasie nowy, bardzo efektowny most Tresfjordbrua, przy budowie którego uczestniczyły polskie firmy. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja ☼.

VIII DZIEŃ - NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO NORWEGII
Śniadanie ☼. Przyjazd drogą E39 wzdłuż Voldsfjorden i Vartdalsfjorden do przeprawy promowej Festøya-Solavågen. Przyjazd do Alesund (uważane przez samych Norwegów za najpiękniejsze miasto Norwegii). Wjazd punkt widokowy Aksla (olśniewająca panorama miasta). Wizyta w jednym z największych oceanariów w Europie - Parku Oceanu Atlantyckiego (Atlanterhavsparken)*. Wśród ogromnych okazów ryb, pływają nurkowie, którzy w okresie letnim dwa razy dziennie karmią zwierzęta - jest to dodatkowa atrakcja dla turystów. W drodze powrotnej postój w Loen – dla chętnych przejazd jedną z najbardziej stromych kolejek linowych na świecie - Loen Skylift (dodatkowa opłata 530 NOK). Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja ☼.

IX DZIEŃ - KOSMOPOLITYCZNA STOLICA
Śniadanie ☼, wykwaterowanie, przejazd do Oslo - zwiedzanie centrum miasta m.in.: futurystyczny gmach Opery nad Zatoką Bjørvika, Ratusz – wstęp, nowoczesna dzielnica Tjuvholmen, Karl Johans Gate, katedra, Parlament, Teatr Narodowy, Pałac Królewski. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie i posiłek we własnym zakresie. Przejazd do Szwecji na nocleg w okolicach Göteborga. Zakwaterowanie w hotelu.

X DZIEŃ - ŁOSIOLAND
Śniadanie. Przejazd do Nybro - wizyta w łosioparku GLASRIKETS ÄLGPARK (z główną atrakcją -safari z łosiami)
*. Przejazd do Karlskrony miasta, położonego na 33 wyspach z historycznym portem wojennym wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – zwiedzanie z przewodnikiem* głównych atrakcji, m.in.: punkt widokowy Bryggareberget, Björkholmen – dzielnica kolorowych drewnianych domków, Targ Rybny, Nabrzeże Królewskie, Kościół Trójcy Świętej, Kościół Admiralicji. Nocny transfer promem do Gdyni (kabiny wew. 2 os. – prysznic i WC). Na promie obfity bufet kolacyjny z napojami (piwo, wino - bez ograniczeń).

XI DZIEŃ - POWRÓT DO DOMU
Bufet śniadaniowy na promie. Po zejściu z promu przejazd do Gdańska, 2- godzinna tura zwiedzania z przewodnikiem
* Głównego Miasta (Zespół Przedbramia ulicy Długiej - Ulice Długa i Długi Targ - Długie Pobrzeże - Ulica Mariacka - kościół NMP). Czas wolny na posiłek we własnym zakresie. W godzinach popołudniowych przyjazd Bydgoszczy.

W CENIE PODSTAWOWEJ

Zakwaterowanie:
- 1 nocleg na promie z Gdyni do Karlskrony - kabiny wew. 2 os. prysznic i WC, 
- 1 nocleg na promie z Karlskrony do Gdyni - kabiny wew. 2 os. prysznic i WC, 
- 4 noclegi w pobliżu Hemsedal:
 ▪ 10 osobowe            
apartamenty, 2 poziomy,  (155 m²), 5 sypialni (2-os.),
    3 łazienki - jedna z sauną, w pełni wyposażona kuchnia (m.in. kuchenka z piekarnikiem, lodówka, zmywarka), salon z kominkiem i TV;
- 3 noclegi w pobliżu Oppstrynsvatnet:
 ▪
domki 5-6 os. (40m²), 2 sypialnie + poddasze,  1 łazienka, pokój dzienny z aneksem kuchennym z kompletnym wyposażeniem ( m.in. kuchenka, lodówka), TV, taras;
   • należy zabrać pościel i ręczniki;

   • apartamenty i domki na koniec pobytu trzeba posprzątać;
- 1 nocleg w hotelu w Szwecji – pokoje 2-osobowe z łazienkami.

 

Wyżywienie:
▪ 10 śniadań (w tym 2 śniadania bufetowe na promie i 1 śniadanie w hotelu),
▪ 8 obiadokolacji (w tym 1 bufet kolacyjny all-inclusive na promie).
☼ - śniadania i obiadokolacje (ciepły posiłek) - turystyczne / przydział artykułów wraz z menu na poszczególne apartamenty /

 

Transport:
- przejazd komfortowym autokarem (w tym opłaty za lokalne przeprawy promowe, drogowe, mostowe i tunelowe/
- przeprawy promowe: Gdynia – Karlskrona (noc), Karlskrona – Gdynia (noc).  
Na pokładzie promów liczne atrakcje: sklepy, restauracje, bary, kasyno, spa, dyskoteka i inne.

 

Ubezpieczenie: KL do kwoty 80 000 zł, NW do kwoty 10 000 zł .
 

Pilotaż: opieka pilota podczas całej imprezy.
 

Usługi przewodnickie*: 10 i 11 dnia

 

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł/os.)
 

Podatek VAT.

 

CENA PODSTAWOWA
3280 ZŁ

 

Opłaty dodatkowe za atrakcje wyróżnione w programie* /nie są obowiązkowe/
1000 NOK, 160 SEK    
/należy zabrać ze sobą - płatności gotówką dokonywane gotówką na miejscu/
 

1 NOK = 0,42-0,45 zł, 1 SEK = 0,44-0,46 zł


Płatność w 2 ratach.
Płatność I raty ( 900 zł) w dniu podpisania umowy.
Termin płatności II raty (2380 zł) – nie w
cześniej niż 30 dni przed imprezą.

Deklaracja udziału za pomocą formularza poniżej lub telefonicznie.


Warunkiem realizacji imprezy jest udział minimum 36 uczestników.  

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Ilość osób
Zgłaszając udział w imprezie wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji niezbędnych do realizacji imprezy oraz informacji handlowych od Biura Turystyki DZtour Zbigniew Domian z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Piłsudskiego 9/14 (Administrator danych). Mogę cofnąć zgodę w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.
Wyślij
Wyślij
Zgłoszenie zostało przyjęte. Dziękujemy !
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W IMPREZIE

Zgłaszam udział w imprezie NOK-1/07/2021
w terminie 10-20.07.2021

Symbol imprezy NOK-1/07/2021

Wersja w PDF

FILMOWE MIGAWKI Z NORWEGII I SZWECJI

IMPREZA ODWOŁANA, ZAPRASZAMY W PRZYSZŁYM ROKU!